-2.8 C
Ostrołęka
piątek, 2 grudnia 2022 r.

Jest już 45 FLIRTÓW

REKLAMA

W drugiej połowie listopada zostały odebrane kolejne dwa nowoczesne pojazdy wyprodukowane dla Kolei Mazowieckich przez siedlecką spółkę Stadler Polska. Tym samym zostało zrealizowane już 75 procent rekordowego zamówienia na dostawę 61 szt. nowoczesnych pojazdów ER160 FLIRT.

21 listopada w Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru Warszawa Grochów zostały podpisane końcowe protokoły techniczne pojazdów o numerach 44 oraz 45. Pojazdy wyprodukowano w ramach czwartej z pięciu umów wykonawczych zawartych pomiędzy spółką Koleje Mazowieckie a Stadler Polska. Umowa zawarta w I kwartale 2021 r. obejmowała dostawę 15 sztuk ezt typu FLIRT. Wszystkie pojazdy zostały dostarczone, tym samym czwarta umowa wykonawcza została zrealizowana w całości. Jej wartość to prawie 500 mln zł brutto. Projekt uzyskał dofinansowanie z POIiŚ 2014-2020
w wysokości około 202 mln zł.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Nowoczesne ezt serii ER160 produkowane przez firmę Stadler zostały wykonane z lekkich stopów aluminiowych, co wpływa na niższe zużycie energii oraz mniejsze zanieczyszczenie środowiska i jest bardzo ważne w obecnych czasach. Natomiast zastosowanie nowych technologii oraz wyposażenie pojazdów, m.in. w defibrylatory AED, znacząco przyczynia się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa i komfortu podróży.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex