Ostrołęczanie zdobyli złoto i brąz w turnieju badmintona w Jednorożcu

Ostrołęczanie zdobyli złoto i brąz w turnieju badmintona w Jednorożcu
Wpisany przez BKJ    wtorek, 01 czerwca 2021 10:57   Zawodnicy KS Badminton Ostrołęka 29 maja wystartowali w V Grand Prix Jednorożca w Badmintonie. W turnieju wzięło udział 76 zawodników reprezentujących cztery województwa.


Pierwszy w tym roku turniej, w którym wzięli udział zawodnicy z Ostrołęki był ważnym sprawdzianem po długiej przerwie od rywalizacji sportowej - poinformował Mariusz Bacławski,
prezes Klubu Sportowego Badminton Ostrołęka.

Bardzo udany debiut w grach podwójnych kobiet zaliczyły: Izabela Rawa i Aleksandra Kamieniak, które zdobyły brązowe medale.

Po raz pierwszy w grach podwójnych wystartowały również Aleksandra Borowa i Anna Grzyb. O podium otarł się Wiktor Dobkowski, który wywalczył czwartą pozycję tocząc bardzo wyrównane pojedynki. Natomiast jego brat Josepf Dobkowski upodobał sobie trzecie miejsce, po które sięgnął zarówno w grach pojedynczych, jak i deblowych grając w parze z Leszkiem Dobkowskim.

Stopień wyżej w męskich grach deblowych zajęli Roman Mierzejewski i Mariusz Bacławski, którzy przegrali tylko jeden pojedynek z parą z dolnośląskiego.

Bardzo dobry występ naszych zawodników przypieczętował Mariusz Bacławski zdobywając złoto w grach singlowych mężczyzn.

galeria zdjęć

 

facebook fan page