Pięć medali Piątki w Giżycku

Wpisany przez BKJ    środa, 12 maja 2021 11:39

Reprezentacja UKS Piątka Ostrołęka wzięła udział w XVII Wiosennych Międzynarodowych Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka. Zdobyła 5 medali.

W zawodach uczestniczyło ponad 400 zawodników z 31 klubów z całego kraju. Klub UKS Piątka reprezentowali: Magda Kowalska, Oliwia Charewicz, Natalia Skórzewska, Antonina Szczubełek, Maciej Romanowski.

Dwa medale wywalczyła Magda Kowalska, która zajęła pierwsze miejsce na 100 m stylem motylkowym z czasem 1:12,80 oraz trzecie miejsce na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:06,77.

Oliwia Charewicz zdobyła srebrny medal na 100 m stylem motylkowym z czasem 1:18,98 oraz brązowy medal na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:06,12, poprawiając rekord życiowy na 25 metrowym basenie o kilkanaście sekund.

Jeden medal brązowy wywalczył Maciek Romanowski, który zajął drugie miejsce na 100 m stylem motylkowym z czasem 1:11,12 (rekord życiowy) oraz piąte miejsce na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:01,76.

Natalia Skórzewska zajęła szóste miejsce na 50 m stylem grzbietowym z czasem 41,45 (rekord życiowy) oraz trzynaste miejsce na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:18,98 (rekord życiowy).

Antonina Szczubełek wystartowała na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:36,06 (rekord życiowy) oraz na 50 m stylem klasycznym z czasem 53,20.

Bardzo cieszymy się ze zdobytych medali i rekordów życiowych oraz gratulujemy Oliwii pierwszych zdobytych medali dla klubu i mamy nadzieję, że dzięki tej zawodniczce będziemy mieli jeszcze wiele radości - podsumowuje Andrzej Pyskło.