Finał Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym 2020

Finał Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym 2020
Wpisany przez BKJ    środa, 02 grudnia 2020 11:34   


Udany start zaliczyli zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka w finale Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym 2020 w Słupsku. Zdobyli aż 12 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe.

W skład reprezentacji weszli: Maja Furmaniuk, Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski. Podopieczni Dariusza Małkowskiego podczas zawodów oprócz zdobytych medali ustanowili wiele wartościowych wyników i rekordów życiowych.
W finałowej edycji Hubert Nakielski w kategorii open zdobył trzy złote medale na dystansach 200 m super ratownik, 100 m ratowanie z pasem, 50 m holowanie manekina. Mateusz Adamowski w kategorii junior zdobył dwa złote medale (200 m super ratownik i 50 m holowanie manekina) oraz srebrny medal na 100 m ratowanie z pasem.  Kamil Bojarski w kategorii junior zdobył  złoty medal na 100 m ratowanie z pasem, srebrny medal na 50 m holowanie manekina, brązowy medal na 200 m super ratownik, Kacper Mierzejewski zdobył srebrny medal na 200 m super ratownik i brązowy na 100 m ratowanie z pasem a na 50 m holowanie manekina zajął czwarte miejsce. Maja Furmaniuk, dla której był to pierwszy start w tym roku w kategorii junior młodszy zdobyła brązowy medal na 100 m ratowanie z pasem. Maja ponadto była szósta na 100 m super ratownik i ósma na 50 m holowanie manekina.

W klasyfikacji generalnej podsumowującej starty we wszystkich edycjach Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym w kategorii Open na I miejscu uplasował się Hubert Nakielski, natomiast w kategorii junior całe podium było dla WOPR-OS Ostrołęka : I miejsce Mateusz Adamowski, II miejsce Kamil Bojarski, III miejsce Kacper Mierzejewski.

Źródło. wopros.pl

 

facebook fan page