ZŁOTO DLA MASTERSÓW

ZŁOTO DLA MASTERSÓW
Wpisany przez BKJ    środa, 28 października 2020 12:19   


Justyna Niedzwiecka i Karol Janczewski z UKS ATLETA Ostrołęka wywalczyli złote medale.


W Siedlcach młodzi sztangiści indywidualnie wywalczyli 4 złote i jeden medal srebrny. Drużyna juniorów młodszych stanęła na trzecim stopniu podium, a drużyna nieco starszych – na drugim.

Świetnie zaprezentowali się ich starsi stażem zawodnicy w Piekarach Śląskich w XXX Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Masters w podnoszeniu ciężarów.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną zabrakło kibiców, jednak zawody można było obserwować w internetowej relacji na żywo. Ostrołękę reprezentowali ciężarowcy ATLETY: Justyna Niedzwiecka Mistrzyni Polski z 2019 r. (85 kg) i 6-krotna rekordzistka Polski oraz Karol Janczewski srebrny medalista z Mistrzostw Polski z roku 2016 (150 kg) i 2019 (182 kg).
 
W sobotnie południe jako pierwsza rywalizację o medale rozpoczęła mieszkanka Obierwi Justyna Niedzwiecka. Zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego ATLETA prowadzona przez trenera Władysława Niedźwieckiego w rwaniu uniosła sztangę o wadze 39 kg. W podrzucie poradziła sobie ze sztangą ważącą 53 kg poprawiając rekord życiowy o 1 kg. W dwuboju olimpijskim zgromadziła 92 kg i ten wynik jest również jej rekordem życiowym większym o 1 kg. Dał jej prawo stanąć na najwyższym stopniu podium i tytuł Mistrzyni Polski Masters w podnoszeniu ciężarów kategorii wagowej 71 kg, grupy wiekowej 40 – 44 za rok 2020.

W niedzielne południe do rywalizacji o prymat najlepszego w kategorii wagowej 81 kg, grupy wiekowej 40 – 44 przystąpił prezes ostrołęckiego ATLETY Karol Janczewski. Rwanie rozpoczął od sztangi ważącej 80 kg, następnie zaliczył drugie podejście na 85 kg oraz trzecie ze sztangą o ciężarze 90 kg. Zaliczył wszystkie 3. próby w podrzucie, odpowiednio 100, 105 oraz 108 kg. Wykonując poprawnie sześć prób ustanowił 4 rekordy życiowe tj. 90 kg w rwaniu, 105 i 108 w podrzucie oraz 198 kg w dwuboju. Ostrołęcki sztangista miał 5 kg przewagę po rwaniu nad kolejnym zawodnikiem, który podrzucił 105 i w dwóch kolejnych podejściach rywal zmuszony był zadysponować na sztangę 115 kg by pozbawić tytułu ostrołęczanina. Rywal dwukrotnie nie poradził sobie z tym ciężarem, a Janczewski skutecznie odparł atak konkurenta i zwyciężył przewagą 8 kg. Złoty medal odebrał ostrołęczanin stojąc na najwyższym stopniu podium i zostając Mistrzem Polski Masters w podnoszeniu ciężarów za rok 2020.


galeria zdjęć
 

 

facebook fan page