Mistrzostwa województwa mazowieckiego klubów zrzeszonych w LZS

Reklama
Mistrzostwa województwa mazowieckiego klubów zrzeszonych w LZS
Wpisany przez BKJ    wtorek, 04 sierpnia 2020 12:02   W niedzielę 2 sierpnia 2020 w Siedlcach odbyły się mistrzostwa województwa mazowieckiego klubów zrzeszonych w Ludowych Zespołach Sportowych. O prymat najlepszego rywalizowały dziewczęta i chłopcy z roczników 2003 do 2007.


Ostrołękę reprezentowała 13 letnia Oliwia Janczewska w kategorii wagowej 49 kg i 16 letni Dawid Osowiecki w kategorii +102 kg. Dla najmłodszej zawodniczki prowadzonej przez swojego tatę a zarazem prezesa klubu UKS ATLETA Ostrołęka Karola Janczewskiego był to pierwszy start na pomoście ciężarowym. Oliwia zaliczyła 5 na 6 możliwych podejść. Wyrwała 26 kg a podrzuciła 27 kg a dwuboju uzyskała 53 kg. W trzecim podejściu podrzutu atakowała 29 kg z taką mocą, że nie zdążyła zablokować sztangi i próba została nie uznana. Pierwszy krok na arenie ciężarowej zaliczyła od zdobycia złotego medalu w swojej kategorii wagowej i wiekowej.

Dawid zaliczył wszystkie 6 podejść. W pierwszym boju (rwanie) dwuboju olimpijskiego wyrwał 60 kg i tym samym poprawił rekord życiowy o 9 kg. W trzeciej próbie podrzutu wyniósł nad głowę sztangę o wadze 70 kg co też stało się jego życiówką wyższą o 10 kg. Tym razem w dwuboju zgromadził 130 kg a wynik uzyskany 14 lipca br. poprawił aż o 22 kilogramy. Ten wynik pozwolił Dawidowi stanąć na najwyższym stopniu podium dla najlepszych ciężarowców z klubów LZS. UKS ATLETA z dwójką zawodników uplasował się na trzecim miejscu wśród mazowieckich klubów LZS.

Cieszymy się z bardzo udanego startu naszych zawodników. Teraz szlifujemy technikę i przygotowujemy się do Mistrzostw Polski KZ LZS za dwa tygodnie w Zamościu (lubelskie) - informuje trener UKS ATLETA Władysław Niedźwiecki.

 

facebook fan page