Pomorska Liga w Ratownictwie wodnym


Pomorska Liga w Ratownictwie wodnym
Wpisany przez BKJ    wtorek, 30 czerwca 2020 09:09   Kolejny udany start, który zaowocował zdobyciem dwunastu medali - 7 złotych, 2 srebrnych i 3 brązowych odnotowali zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka w pierwszej rundzie Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym 2020 w Kościerzynie.


W skład reprezentacji weszli: Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski. Podopieczni Dariusza Małkowskiego podczas zawodów oprócz zdobytych medali ustanowili wiele wartościowych wyników.

Bezkonkurencyjni w swoich startach byli: Hubert Nakielski w kategorii open i Mateusz Adamowski w kategorii junior, którzy zdobyli po trzy złote medale. Mateusz ponadto na 100 m ratowanie manekina z pasem i na 100 m ratowanie w płetwach ustanowił swoje nowe rekordu życiowe. Kolejne trzy medale dla WOPR-OS w kategorii junior zdobył Karol Bojarski (2 srebrne, 1 brązowy). Na dystansie 100 m w płetwach również ustanowił swój nowy rekord życiowy. Z dwoma brązowymi medalami zdobytymi w kategorii junior wrócił Kacper Mierzejewski.

Podczas zawodów bezkonkurencyjna okazała się również sztafeta, która w składzie: Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski na dystansie 4x25 m holowanie manekina zajęła I miejsce zdobywając złoty medal i puchar. Dodatkową konkurencją był wyścig australijski, w której do finału zakwalifikowali się wszyscy zawodnicy WOPR-OS. Ostatecznie w tej konkurencji zwyciężył Hubert Nakielski, który w finałowej rozgrywce pokonał swojego klubowego kolegę Mateusza Adamowskiego.

Mimo prawie trzymiesięcznej przerwy w treningach spowodowanej zamknięciem basenów z powodu pandemii COVID-19 zawodnicy udowodnili, że treningi indywidualne w tym okresie były realizowane. Efektem tego są uzyskane czasy zbliżone do ich najlepszych osiągnięć życiowych, a nawet poprawione życiówki. Mam nadzieję, że druga połowa sezonu będzie przebiegać już normalnie i moi zawodnicy będą mieli możliwość normalnych treningów oraz większej ilości startów w zawodach – powiedział trener Dariusz Małkowski.

 

facebook fan page