Udany start Martyny Budziłek z Siódemki Ostrołęka


Udany start Martyny Budziłek z Siódemki Ostrołęka
Wpisany przez BKJ    poniedziałek, 02 marca 2020 12:02   


Rewelacyjnie zakończył się udział Martyny Budziłek z Siódemki Ostrołęka w 64 Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce, które odbywały się w ostatni weekend w hali Arena w Toruniu. Zawodniczka trenera Dariusza Dąbrowskiego w niedzielnym biegu na 3000 m wynikiem 10:09,08 s zajęła bardzo wysokie 4 miejsce ustępując utytułowanym reprezentantkom Polski (m.in. zwyciężczyni Renacie Pliś).


Na 6 okrążeń przed metą ostrołęczanka oderwała się od stawki biegnącej z nią przez większą część dystansu rywalek i jako czwarta dobiegła do mety. Sukces Martyny jest tym większy, że miała zdecydowanie najsłabszy rekord życiowy spośród wszystkich uczestniczek tego biegu.

To już drugi tak wysoki wynik zawodniczek Siódemki w Polsce w ostatnim czasie w rywalizacji seniorów. W 2018 roku także podczas Halowych Mistrzostw Polski Kornelia Suchecka była 4 w trójskoku.
Występ Martyny Budziłek, to nie jedyny akcent SIÓDEMKI podczas tych Mistrzostw. W sobotę w męskim trójskoku wystąpiło dwóch zawodników trenowanych na co dzień przez szkoleniowca tego Klubu Marka Mierzejewskiego. Zwycięstwo w rywalizacji młodzieżowców (U-23) (4 miejsce wśród seniorów) odniósł Dawid Krzemiński (15,23m) z RLTL ZTE Radom, a 4 był Przemysław Łyskawy (14,33m) z Prefbet Śniadowo Łomża.

Za 3 tygodnie kolejna ważna impreza – Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych w Kwidzynie.

 

facebook fan page