XXII Ogólnopolskie Igrzyska Krajowego Zrzeszenia LZS


XXII Ogólnopolskie Igrzyska Krajowego Zrzeszenia LZS
Wpisany przez BKJ    wtorek, 10 września 2019 10:52   Siedlce były organizatorem największej imprezy Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, która zgromadziła sportowców uprawiających m.in. zapasy, podnoszenie ciężarów czy lekkoatletykę. Prawo startu mieli zawodnicy i zawodniczki urodzeni w latach 2002 - 2006 oraz posiadających legitymację LZS.


Podnoszenie ciężarów podczas Igrzysk reprezentowali sztangiści Uczniowskiego Klubu Sportowego ATLETA Ostrołęka prowadzeni przez trenera Władysława Niedźwieckiego. Ciężarowcy wystąpili w dwóch męskich kategoriach wagowych. W najcięższej męskiej kategorii wagowej wystąpił wychowanek - Krystian Łuba, który z wynikiem 132 kg w dwuboju zajął 4 miejsce (rwanie 57 kg, podrzut 75 kg). Wszystkie trzy wyniki uzyskane podczas tego startu są jego nowymi rekordami.

Drugim startującym był Marcin Kulesza, niezwykle utalentowany młody sztangista, wystąpił w kategorii wagowej 96 kg. Uzyskał on 146 kg w dwuboju (rwanie 71 kg + podrzut 75 kg), co pozwoliło na zajęcie ósmego miejsca w silnie obsadzonej kategorii wagowej. Wynik w rwaniu, podrzucie i dwuboju są również jego rekordami życiowymi.

Krystian wykonał 5 poprawnych prób na sześć możliwych i jego start uznajemy za bardzo udany. Natomiast Marcin zaliczył 3 podejścia w rwaniu i tylko jedno na ciężarze 75 kg w podrzucie. Przy podejściu na 82 kg sędziowie dopatrzyli się błędów technicznych i nie zaliczyli tej próby. Rezerwy w podrzucie są duże i tylko trzeba je wykorzystać przy najbliższej okazji.
Do poprawienia tych wyników Krystian i Marcin będą mieli możliwość 5 października w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego do 18 lat.

 

facebook fan page