Udany start WOPR-OS Ostrołęka


Udany start WOPR-OS Ostrołęka
Wpisany przez BKJ    środa, 15 maja 2019 09:11   Kolejny udany start, który zaowocował zdobyciem dziewięciu medali - 5 złotych, 2 srebrnych, 2 brązowych odnotowali zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka w pierwszej rundzie Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym 2019, która odbyła się 12 maja 2019 r. w Kościerzynie. W skład reprezentacji WOPR-OS weszli: Maja Furmaniuk, Mateusz Adamowski, Karol Bojarski, Kacper Mierzejewski.


Podopieczni Dariusza Małkowskiego ustanowili wiele wartościowych wyników. Bezkonkurencyjny w swoich startach był Mateusz Adamowski, który w kategorii junior zdobył trzy złote medale. Ponadto na dystansie 50 m holowanie manekina ustanowił swój nowy rekord życiowy osiągając czas 33,33 s.

Kolejne trzy medale w kategorii open zdobył Karol Bojarski (2 złote, 1 srebrny).

Z dwoma medalami (srebrnym i brązowym) zdobytymi w kategorii junior z zawodów wrócił Kacper Mierzejewski, który jednocześnie we wszystkich swoich startach ustanawiał nowe rekordy życiowe.

Najmłodsza zawodniczka Maja Furmaniuk rywalizująca w kategorii młodzik z zawodów wróciła z brązowym medalem zdobytym na dystansie 100 m ratowanie z pasem. W tej konkurencji poprawiła swoją życiówkę o ponad cztery sekundy.

Zarówno zdobyte medale jak i osiągnięte wyniki podczas zawodów Pomorskiej Ligii bardzo mnie cieszą i pokazują, że przygotowania do Letnich Mistrzostw Polski idą w dobrym kierunku – mówi Dariusz Małkowski.

 

 

 

facebook fan page