UKS 7 Ostrołęka rywalizował w kilku imprezach

UKS 7 Ostrołęka rywalizował w kilku imprezach
Wpisany przez BKJ    wtorek, 16 kwietnia 2019 12:58   W ostatni weekend zawodnicy SIÓDEMKI startowali aż na '3 frontach'.


W sobotę 13 kwietnia w Supraślu k/Białegostoku odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Wystartowała w nich zawodniczka tego Klubu Maryna Budziłek, która wraz z koleżankami z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego wywalczyła brązowy medal w punktacji drużynowej, a wśród Uniwersytetów medal srebrny. Indywidualnie Martyna była 22 na prawie 200 zawodniczek, które dystans 3 km ukończyły.

W tym samym dniu w Warszawie przy okazji Orlen Warsaw Marathon (Maratonu Warszawskiego) odbyły się biegi uliczne zorganizowane dla dzieci z Lekkoatletyki dla Każdego na dystansie 600 i 800m. Wystartowała w nich 6 osobowa grupa zawodników UKS 7 – uczestniczących w tym programie. Najlepiej wypadła Aleksandra Kuklińska, która wśród dziewcząt z rocznika 2005 zajęła 45 miejsce (na 110, które bieg ukończyły).

W niedzielę w Ostrołęce w Biegu Papieskim na dystansie 3 km wśród mężczyzn i to zarówno w kategorii 'open' jak i w kategorii 18-25 lat wygrali zawodnicy SIÓDEMKI. W tym roku Karol Rogoziński trasy nie pomylił i po pasjonującym finiszu pokonał minimalnie Adama Piątkowskiego, rewanżując się tym samym za minimalną porażkę w ubiegłotygodniowym biegu 'Szalonego Kurpsia'.

Wśród kobiet w kategorii 'open' 2 miejsce zajęła Klaudia Pażych, a 4 była Izabela Marcińczy (obie były najlepsze w kategorii do 17 lat).

[Na zdjęciu Martyna Budziłek]
 

 

facebook fan page