Norbert Majkowski uhonorowany nagrodą Ministra Sportu i Turystyki

Reklama
Norbert Majkowski uhonorowany nagrodą Ministra Sportu i Turystyki
Wpisany przez BKJ    piątek, 21 grudnia 2018 13:41   Norbert Majkowski, trener siatkówki w klubie UKS Olimp Ostrołęka został uhonorowany nagrodą Ministra Sportu i Turystyki.


Program 'Pierwszy Trener” powstał z inicjatywy Ministra Witolda Bańki. Szkoleniowcy, którzy mieli pierwszy i znaczący wpływ na dalsze sportowe losy obecnych mistrzów otrzymują nagrodę w wysokości ok. 10 000 zł.

18 grudnia 2018 r., w Warszawie odbyła się uroczysta gala, podczas której Minister nagrodził pierwszych trenerów tegorocznych medalistów igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy.


Program 'Pierwszy Trener”

Każdy trener wskazany przez zawodnika jako pierwszy szkoleniowiec otrzymuje jednorazowy ekwiwalent w wysokości ok. 10 000 zł. Do wskazania i tym samym nagrodzenia swojego pierwszego szkoleniowca są uprawnieni zawodnicy, którzy w danym roku sięgną po medal igrzysk olimpijskich, paraolimpijskich, głuchych, mistrzostw Europy lub mistrzostw świata seniorów. Szkoleniowiec może otrzymać nagrodę za każdego zawodnika, którego prowadził i przez którego został wskazany. Jednocześnie sportowiec, niezależnie od liczby zdobytych medali, może wyróżnić swojego pierwszego trenera tylko raz. Jego wybór potwierdza właściwy polski związek sportowy.

Nagroda jest przyznawana szkoleniowcom, którzy mieli pierwszy i decydujący wpływ na rozwój kariery sportowej zawodnika. Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki precyzuje, że pierwszym trenerem jest osoba, która brała udział w początkowym procesie szkolenia sportowca przez minimum 24 miesiące. Początkowy proces szkolenia obejmuje przygotowanie i udział w zawodach w kategorii wiekowej młodzika, juniora młodszego lub juniora, organizowanych i prowadzonych przez polski związek sportowy

źródło: www.msit.gov.pl

 

facebook fan page