5 medali na Pucharze Europy Karate Kyokushin w Warszawie

5 medali na Pucharze Europy Karate Kyokushin w Warszawie
Wpisany przez BKJ    środa, 05 grudnia 2018 13:56   Pięć 5 medali w Pucharze Europy Karate Kyokushin w Warszawie zdobyli ostrowscy zawodnicy.


Impreza odbyła się w dniach 24-25 listopada. Wystartowało 9 zawodników i zawodniczek z Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai.

Wśród seniorów U21 rywalizowała Michalina Chrobot, a w kategorii juniorówi: Maciej Grabowski w kata, Julia Skwierczyńska i Magda Baczewska w kumite, w juniorach młodszych Ewa Pasek. Kumite młodzików – Wiktoria Pędzich, Weronika Kempista, Kacper Dzierżanowski. W kategorii kadetów wystartował Tomasz Parafiński. Ostrowscy zawodnicy rywalizowali z zawodnikami z Białorusi, Bułgarii, Grecji, Niemiec, Izraela, Szwajcarii, Łotwy, Słowacji, Rumunii, Kazachstanu, Rosji, Hiszpanii, Ukrainy, Czech oraz Polski.

Czworo zawodników dotarło do finałów zdobywając srebrne puchary. Michalina Chrobot w pięknym stylu wygrała swoją pierwszą walkę z reprezentantką Czech,  jednak w finale zmuszona była poddać walkę z powodu kontuzji dłoni. Maciej Grabowski w kata juniorów w bardzo wyrównanej kategorii przeszedł eliminacje, pokazał klasę w półfinale dostając się do ścisłego finału  i ostatecznie zajął drugie miejsce. Piękną niespodziankę zrobiły  Wiktoria Pędzich oraz Weronika Kempista, które jak burza przeszły przez eliminacje i dopiero w finałach uległy swoim przeciwniczkom z Ukrainy. Ewa Pasek  dostała się do półfinału jednak przegrała walkę o wejście do ścisłego finału i ostatecznie zajęła trzecie miejsce. Juniorki Julia i Magda niestety mimo  świetnych walk również nie zdołały przebić się do strefy medalowej, podobnie jak Kacper  Dzierżanowski i Tomasz Parafiński.

Podczas zawodów sensei Radosław Grabowski znalazł się w składzie sędziowskim, sędziując również niektóre walki finałowe. Sensei Tomasz Marcjaniak opiekował się  ostrowską drużyną i pełnił rolę sekundanta.

Poziom organizacyjny i sportowy zawodów był bardzo wysoki. Na turnieju można było zobaczyć wiele ciekawych i efektownych walk.

W turnieju wzięło udział 453 zawodników z 19 krajów ze światowych organizacji Kyokushin: World Kyokushin Budokai, IKO Matsushima, WKO Shinkyokushin, Kyokushin-kan, IFK, IKA Kyokushinryu, IKO Catalunya, IKO Matsui, IKO Nakamura i Oyama Karate. Organizatorem był KSW Bushi kierowany przez Shihan Pawła Juszczyka.


 

 

facebook fan page