Grand Prix Polski

Grand Prix Polski
Wpisany przez BKJ    poniedziałek, 15 października 2018 09:18   


Reprezentacja WOPR-OS Ostrołęka w składzie: Hubert Nakielski, Kamil Bojarski, Maja Furmaniuk podczas Grand Prix Polski w sportowym ratownictwie wodnym, które odbyło się 13 października 2018 r. w Kędzierzynie-Koźlu zdobyła dziesięć medali, w tym pięć złotych, jeden srebrny i cztery brązowe.


Podopieczni Dariusza Małkowskiego ustanowili również wiele wartościowych wyników i rekordów życiowych.

W klasyfikacji generalnej zawodów Hubert Nakielski zajął pierwsze miejsce w kategorii junior oraz drugie miejsce w kategorii open, a WOPR-OS Ostrołęka uplasował się na trzecim miejscu w klasyfikacji medalowej.

Indywidualne wyniki osiągnięte przez reprezentantów WOPR-OS Ostrołęka:

Hubert Nakielski: 200 m z przeszkodami I miejsce w kategorii junior i III miejsce w kategorii open, 50 m holowanie manekina I miejsce w kategorii junior i III miejsce w kategorii open, 100 m holowanie manekina w płetwach I miejsce w kategorii junior i II miejsce w kategorii open, 100 m kombinowane I miejsce w kategorii junior i III miejsce w kategorii open, 100 m ratowanie z pasem I miejsce w kategorii junior i III miejsce w kategorii open.

Kamil Bojarski startujący w kategorii junior młodszy: 100 m z przeszkodami XVII miejsce, 50 m holowanie manekina VIII miejsce z czasem 38,98 s – nowy rekord życiowy , 100 m holowanie manekina w płetwach VII miejsce z czasem 1,05,54 s – nowy rekord życiowy, 100 m kombinowane XI miejsce, 100 m ratowanie z pasem VIII miejsce.

Maja Furmaniuk, najmłodsza zawodniczka, dla której był to pierwszy start w zawodach z cyklu Grand Prix Polski w swoim debiucie w kategorii młodzik : 100 m z przeszkodami XIII miejsce, 50 m holowanie manekina XI miejsce, 100 m holowanie manekina w płetwach X miejsce, 100 m ratowanie z pasem X miejsce.

Start w tych zawodach od samego początku traktowałem jako sprawdzian dla moich zawodników. Tym bardziej cieszę się z ich postawy oraz wyników jakie osiągnęli. Dla Huberta Nakielskiego start ten był jednym z etapów przygotowań do Mistrzostw Świata, które już za nieco ponad miesiąc odbędą się w Australii. I właśnie na te zawody planowany jest jego szczyt formy. Bardzo cieszę się z ciągłych postępów Kamila Bojarskiego, który z zawodów na zawody poprawia swoje czasy. Jeśli nadal będzie ciężko pracował na treningach, to jestem pewien, że w przyszłości będzie to jeden z najlepszych zawodników w kraju. Natomiast dla Mai Furmaniuk, która od niedawna trenuje sportowe ratownictwo wodne w swoich startach wykazała się dużą wolą walki, a jej udział w tych zawodach miał przede wszystkim na celu dać jej możliwość zdobywania cennego doświadczenia startowego poprzez rywalizację z najlepszymi zawodniczkami w Polsce – Dariusz Małkowski.

 

 

 

facebook fan page