Mistrzostwa Europy Juniorów w Irlandii


Mistrzostwa Europy Juniorów w Irlandii
Wpisany przez BKJ    poniedziałek, 17 września 2018 10:45   


Rewelacyjnie zakończyły się starty zawodników WOPR-OS Ostrołęka Huberta Nakielskiego i Mateusza Adamowskiego w Mistrzostwach Europy Juniorów, które odbyły się w Limerick (Irlandia) w dniach 10-12.09.2018 r. Z prestiżowej imprezy zawodnicy trenowani na co dzień przez Dariusza Małkowskiego wrócili z dwoma tytułami Wicemistrza i Mistrza Europy Juniorów oraz dwoma brązowymi medalami.


Pierwszy wystartował Hubert Nakielski wyścigiem eliminacyjnym na 200 m z przeszkodami, gdzie uzyskał drugi czas, tym samym kwalifikując się do popołudniowego finału na tym dystansie. Kolejne starty ostrołęckich zawodników to wyścigi eliminacyjne w sztafecie 4 x 50 m z przeszkodami. Hubert i Mateusz wspólnie z kolegami z reprezentacji z trzecim czasem eliminacji zakwalifikowali się do popołudniowych finałów, które rozpoczęły się od emocjonującej rywalizacji na 200 m z przeszkodami, gdzie Hubert po zaciętej walce uplasował się na trzecim miejscu zdobywając brązowy medal Mistrzostw Europy.

W finałowym wyścigu na 4 x 50 m z przeszkodami również nie zabrakło wielkich emocji. Po pierwszej zmianie, którą rozpoczynał Mateusz Reprezentacja Polski plasowała się na trzecim miejscu i taki stan był do ostatniej czwartej zmiany, na której płynął Hubert i po zaciętej końcówce dopłynął na drugiej pozycji. Tym samym zawodnicy zdobyli swój pierwszy tytuł Wicemistrzów Europy.

Kolejny dzień zawodów również rozpoczął się obiecująco. W wyścigach eliminacyjnych na dystansie 200 super ratownik Hubert uzyskał najlepszy wynik i do wyścigów finałowych zakwalifikował się na pierwszym miejscu. W wyścigu na 100 m holowanie manekina w płetwach Mateusz uzyskał szesnasty czas kwalifikując się do  finału B. W wyścigu eliminacyjnym na 100 m kombinowane Hubert uplasował się na trzeciej pozycji i z taką lokatą wszedł do finału A. Również z trzecią lokatą do finału A zakwalifikowali się zawodnicy w wyścigu sztafetowym na 50 m z pasem ratowniczym. Popołudniowe finały rozpoczęły się niezwykle pechowo. Podczas wyścigu na 200 m super ratownik Hubert prowadził od samego początku i jako pierwszy dopłynął na metę z prawie trzy sekundową przewagą. Niestety sędziowie dopatrzyli się na 150 m przekroczenia pięciometrowej strefy podczas zapinania manekina i zawodnik otrzymał dyskwalifikację tracąc tym samum tytuł mistrzowski.
W kolejnym wyścigu finałowym Hubert po zaciętej walce na dystansie 100 m kombinowane uplasował się na trzeciej pozycji zdobywając drugi brązowy medal.

Ostatnim startem reprezentantów Polski podczas Mistrzostw Europy był finałowy wyścig sztafetowy na dystansie 4 x 50 m z pasem ratowniczym. Jako pierwszy w sztafecie płynął Hubert i po pierwszej pięćdziesiątce byli na pierwszym miejscu. Niestety tej pozycji do końca nie udało się utrzymać i po zaciętej walce reprezentacja Polski uplasowała się na drugie pozycji zdobywając drugi tył  Wicemistrzów Europy tracąc do zwycięzców zaledwie dwie  setne sekundy.                                                                                                                                                                                                            

Cztery medale Mistrzostw Europy, w tym dwa tytuły wicemistrzowskie to ogromny sukces zawodników z Ostrołęki. Dla Mateusza, który należał do najmłodszych zawodników i debiutował w Reprezentacji Polski zdobycie dwóch tytułów Wicemistrza Europy to bez wątpienia sukces. Natomiast starty Huberta już od samego początku stały pod wielkim znakiem zapytania mimo, że jest to zawodnik bardzo utytułowany i obyty na arenie międzynarodowej. A wszystko za sprawą anginy, która dopadła go na dwa tygodnie przed zawodami. Ponadto dla Huberta nie był to najważniejszy start w tym roku. Już za dwa miesiące czeka go start w mistrzostwach świata i właśnie na te zawody ma on uzyskać najlepszą formę.  Tym bardziej jego postawa, wola walki oraz osiągnięte wyniki zasługują na wielkie uznanie. Jestem bardzo dumny z postawy swoich zawodników i bardzo szczęśliwy ze zdobytych medali – cieszy się Dariusz Małkowski.

 

facebook fan page