Reklama
7 medali na międzynarodowym turnieju w Józefowie
Wpisany przez BKJ    poniedziałek, 13 listopada 2017 10:49   W hali Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie 7 listopada odbył się XVIII Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa. W zawodach wzięło udział 267 zawodników z 23 klubów kyokushin. Po raz pierwszy w historii józefowskiego turnieju były to zawody prawdziwie międzynarodowe. Wystąpiło 29 zawodników z Łotwy i 13 Rosjan. Ich obecność bardzo podniosła poziom walk i temperaturę emocji na zawodach.


Ostrowianie wywalczyli 2 złote puchary w kumite – Julia Skwierczyńska i Natalia Sadlik, 2 srebrne puchary – Maciej Grabowski w kata i Tomasz Parafiński w kumite oraz 3 brązowe w kumite – Zuzanna Pasek,  Filip Pasek i Wiktoria Pędzich. Pozostali zawodnicy walczyli dzielnie jednak bez wyników. Ostrowianie również mieli okazję zmierzyć się z obcokrajowcami i okazał się, że nie są oni tacy straszni chociaż walczyli na bardzo wysokim poziomie.

Podobnie jak w latach ubiegłych walki rozegrano z podziałem na początkujących (pomarańczowe pasy) i zaawansowanych. Toczyły się według pełnych, japońskich reguł. Nie było ograniczenia siły ciosów i kopnięć, co często zdarza się na europejskich zawodach dla młodzieży. Bezpieczeństwo zapewniały ochraniacze oraz sprawna ekipa sędziowska, która szybko reagowała w przypadku różnicy poziomów zawodników.

Ekipą ostrowskich zawodników opiekował się sensei Radosław Grabowski, który również sędziował. W zawodach wzięli udział:  Maciej Grabowski, Malwina Laskowska, Julia Skwierczyńska, Natalia Sadlik, Ewa Pasek, Filip Pasek, Zuzanna Pasek, Kacper Pędzich, Kacper Dzierżanowski, Tomasz Parafiński, Wiktoria Pędzich, Eryk Frączyk, Mateusz Stelmach, Mikołaj Sputo. W opiece nad zawodnikami pomagali również rodzice – pan Parafiński oraz pan Pędzich.

 

facebook fan page