Nietrzeźwy kierowca i poszukiwany pasażer podróżowali kradzionym samochodem

Nietrzeźwy kierowca i poszukiwany pasażer podróżowali kradzionym samochodem
Wpisany przez BKJ    środa, 12 maja 2021 10:24   


Policjanci z Pułtuska zatrzymali nietrzeźwego kierowcę forda, który wiózł poszukiwanego pasażera. Ponadto okazało się, że mężczyźni jeździli nie swoim autem.


Kryminalni zauważyli forda galaxy, którego kierujący wykonywał podejrzane manewry na drodze. Postanowili zatrzymać samochód do kontroli drogowej. Okazało się, że podejrzenia funkcjonariuszy sprawdziły się. 21-letni kierowca był pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania. W pojeździe znajdowało się również dwóch pasażerów. Jeden z nich był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

W trakcie prowadzonych czynności wyszło na jaw, że auto nie należy do żadnego z mężczyzn. 21-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego kilka godzin wcześniej pił alkohol z właścicielem pojazdu i bez jego wiedzy 'pożyczył” auto, żeby sobie pojeździć.

Teraz podejrzany odpowie za kradzież pojazdu i jazdę po alkoholu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

33-letni pasażer zgodnie z nakazem sądowym został zatrzymany i przewieziony do zakładu karnego celem odbycia kary pozbawienia wolności.

 

facebook fan page