Płacili nie swoją kartą płatniczą

Płacili nie swoją kartą płatniczą
Wpisany przez BKJ    środa, 21 kwietnia 2021 11:22   Do 10 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy znaleźli portfel z dokumentami i kartą płatniczą, a później nią płacili. Zatrzymano ich ich kilka godzin po zdarzeniu.


Kilka dni temu dyżurny pułtuskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące przywłaszczenia portfela. Ponadto z karty bankomatowej wykonane były transakcje zbliżeniowe. Pokrzywdzony powiadomił, że zgubił, bądź zostawił portfel z całą zawartością na jednej ze stacji paliw na terenie powiatu pułtuskiego. Kilka godzin później otrzymał wiadomość, że jego kartą płatniczą zostały wykonane cztery transakcje zbliżeniowe na łączną kwotę 150 zł na tej samej stacji paliw.

Funkcjonariusze po obejrzeniu nagrania z monitoringu ustalili, że złodziejami są dwaj mężczyźni z powiatu pułtuskiego. Kilka godzin po zdarzeniu patrolując stacje paliw mundurowi z Posterunku Policji w Pokrzywnicy rozpoznali mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu zostali zatrzymani.

35- i 53-letni mieszkańcy powiatu pułtuskiego wskazali miejsce pozbycia się portfela z dokumentami, a kartę płatniczą wyrzucili. Policjanci ustalili, że złodzieje próbowali zapłacić kartą również na innej stacji, ale transakcja została odrzucona. Rabusie w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi.

Mężczyźni trafili do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem do systemu bankowego. Grozi im teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

facebook fan page