Ma zakaz zbliżania się do rodziny i nakaz opuszczenia domu za znęcanie

Ma zakaz zbliżania się do rodziny i nakaz opuszczenia domu za znęcanie
Wpisany przez BKJ    środa, 13 stycznia 2021 12:07   

Policjanci z Posterunku w Długosiodle zatrzymali 56-latka, który jest podejrzany o stosowanie przemocy psychicznej nad swoją rodziną. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Kilka dni temu policjanci zostali powiadomieni o przemocy domowej, której miał się dopuszczać 56-latek wobec swoich najbliższych w domu na terenie gminy Rząśnik. Mundurowi ustalili, że trwało to  od dłuższego czasu. Kiedy mężczyzna był pod wpływem alkoholu awanturował się, wyzywał i stosował przemoc.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy dał funkcjonariuszom podstawy, żeby przedstawić 56-latkowi zarzut popełnienia przestępstwa. Zatrzymany odpowie za psychiczne znęcanie się m.in. nad swoją matką. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Otrzymał również nakaz natychmiastowego opuszczenia domu oraz zakaz zbliżania się do rodziny. O losie mieszkańca gminy Rząśnik zdecyduje sąd.

Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Każdy, kto wie, że osobie z jej otoczenia dzieje się krzywda powinien stanowczo reagować i powiadomić odpowiednie instytucje.

 

facebook fan page