RADNI WOJEWÓDZTWA PRZECIW ZABLOKOWANIU PRZEZ RZĄD RP WIELOLETNIEGO BUDŻETU UE I FUNDUSZU ODBUDOWY

RADNI WOJEWÓDZTWA PRZECIW ZABLOKOWANIU PRZEZ RZĄD RP WIELOLETNIEGO BUDŻETU UE I FUNDUSZU ODBUDOWY
Wpisany przez BKJ    poniedziałek, 23 listopada 2020 10:03   Radni województwa mazowieckiego w przyjętym w piątek stanowisku wyrazili swój sprzeciw wobec zapowiadanemu przez partię rządzącą zablokowaniu wieloletniego budżetu UE i Funduszu Odbudowy. Jak czytamy w przyjętym dokumencie 'W ocenie Sejmiku Województwa Mazowieckiego w każdym państwie prawa i wspólnocie, dla której ważne są uniwersalne i podstawowe wartości europejskie, przestrzeganie praworządności powinno być priorytetem, a nie złem koniecznym czy co gorsza – kością niezgody”. Stanowisko sejmiku zostanie przekazane do Prezesa Rady Ministrów.


Jak zaznaczają w przyjętym stanowisku radni województwa, terminowe uruchomienie nowego, wieloletniego budżetu UE jest istotne dla dalszego rozwoju Mazowsza, jak i całego kraju. Zwłaszcza teraz w dobie trwającej pandemii i olbrzymich potrzeb całego sektora służby zdrowia, a także wielu branż, które ucierpiały z powodu koronawirusa wsparcie to nabiera dodatkowego, kluczowego wręcz znaczenia.

Przewodniczący klubu KO w sejmiku województwa, radny Krzysztof Strzałkowski zwraca uwagę, że zachowanie polskiego rządu jest skrajnie nieodpowiedzialne i działa na szkodę wszystkich Polaków.
 


 

 

facebook fan page