Kolejne mazowieckie firmy otrzymają wsparcie z Unii Europejskiej na opracowanie innowacyjnych rozwiązań

Kolejne mazowieckie firmy otrzymają wsparcie z Unii Europejskiej na opracowanie innowacyjnych rozwiązań
Wpisany przez BKJ    czwartek, 29 października 2020 12:27   


Zarząd Województwa Mazowieckiego zdecydował o dofinansowaniu kolejnych 7 projektów w ramach naboru dotyczącego wprowadzania na rynek innowacyjnych produktów lub usług. Wsparcie ponad 13,8 mln zł pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Łącznie w konkursie dofinansowanie z Unii Europejskiej otrzyma 43 projekty o łącznej kwocie dofinansowania ponad 75,9 mln zł. Konkurs przeprowadziła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.


Fundusze Europejskie wspierają mazowieckie firmy we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań na rynek. W ramach konkursu nr RPMA.03.03.00-IP.01-14-102/19, Działanie 3.3 Innowacje w MŚP, Typ projektów: Wprowadzanie na rynek nowych lub ulepszonych produktów lub usług (poprzez wdrożenie wyników prac B+R) przedsiębiorcy mogli ubiegać się o dofinansowanie  rozwoju działalności w związku z wprowadzaniem na rynek nowych lub ulepszonych produktów, zmian w procesach produkcyjnych czy sposobach świadczenia usług. Na wsparcie miały szansę tylko projekty wynikające z efektów prac badawczo-rozwojowych.

W tym tygodniu poznaliśmy listę kolejnych 7 wniosków wybranych do dofinansowania z zakresu wdrażania innowacyjnych rozwiązań na rynek. Decyzją Zarządu Województwa kwota ponad 75,9 mln zł z Unii Europejskiej zasili realizację w sumie 43 projektów. W konkursie wsparcie dla firm wynosi od 556 tys. zł do nawet 3,9 mln zł.

W gronie nowych projektów zatwierdzonych do dofinansowania znalazły się działania mające na celu wprowadzenie na rynek rozwiązań z branży produkcyjnej i procesowej, m.in.: innowacyjne linie do napełniania produktów w opakowania szklane i tworzywowe, linie do automatycznego pakowania taśm klejących, innowacyjne technologie produkcji wyrobów wielkoformatowych o podwyższonej odporności na czynniki środowiskowe, a także rozwiązania w zakresie produkcji innowacyjnych okien.

Pożyczki płynnościowe – cały czas trwa nabór wniosków!

Fundusze Europejskie wspierają mazowieckie firmy również w ograniczaniu negatywnych skutków epidemii COVID-19. Obecnie mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą składać wnioski o pożyczki płynnościowe o wartości nawet 500 tys. zł. Okres karencji może wynieść do 12 miesięcy, a okres spłaty do 5 lat. Pula środków na ten cel to prawie 80 mln zł.
Środki znajdują się w dyspozycji Banku Gospodarstwa Krajowego, a wnioski przyjmują pośrednicy finansowi. Informacje o pożyczce dostępne są na stronie: www.funduszedlamazowsza.eu oraz www.pożyczkiunijne.bgk.pl.

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy
w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

Gdzie szukać informacji o konkursach o unijne dofinansowanie?
    • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na sytuację epidemiczną zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz elektronicznych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
    • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie www.funduszeHYPERLINK 'http://www.funduszedlamazowsza.eu/'dlaHYPERLINK 'http://www.funduszedlamazowsza.eu/'mazowsza.eu  oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
    • Zapraszamy do zapisania się do HYPERLINK 'https://www.funduszedlamazowsza.eu/newsletter/'newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

 

facebook fan page