Poszukiwany wpadł na kradzieży elektronarzędzi

Poszukiwany wpadł na kradzieży elektronarzędzi
Wpisany przez BKJ    środa, 21 października 2020 13:14   


Kryminalni z Łomży zatrzymali 39-letniego podejrzanego o kradzież elektronarzędzi. Odzyskali skradzione przedmioty w jednym z lombardów. Okazało się, że mieszkaniec Łomży popełnił to przestępstwo w warunkach recydywy. Był też poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze kradzieże.


Do kradzieży elektronarzędzi doszło w miniony czwartek na terenie budowy w centrum Łomży. Pokrzywdzony oszacował swoje straty na blisko 1 500 złotych. Pracujący nad sprawą 'kryminalni' już następnego dnia zatrzymali podejrzanego o kradzież mężczyznę w jego miejscu zamieszkania. Odzyskali również wszystkie skradzione przedmioty, które zdążył sprzedać za 200 złotych w lombardzie.

Okazało się, że mężczyzna tego przestępstwa dopuścił się w warunkach recydywy. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mieszkaniec Łomży jest poszukiwany nakazem sądu do odbycia kary 75 dni pozbawienia wolności za wcześniejsze kradzieże. 39-latek tego samego dnia usłyszał zarzut i trafił do zakładu karnego.

Zgodnie z Kodeksem karnym za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast w warunkach recydywy do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

facebook fan page