Policjanci zlikwidowali 'dziuplę samochodową'

Reklama
Policjanci zlikwidowali 'dziuplę samochodową'
Wpisany przez BKJ    czwartek, 01 października 2020 10:03   


Policjanci zatrzymali 3 osoby podejrzane o kradzieże z włamaniem do samochodów oraz 2 podejrzane o paserstwo. Mundurowi odzyskali też jeden z samochodów i zlikwidowali 'dziuplę”, w której demontowane były kradzione auta. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Decyzją sądu, trzech z nich, trafiło na 3 miesiące do aresztu.


Zatrzymań dokonali podlascy policjanci, wspólnie z mundurowymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu na terenie powiatów białostockiego i wołomińskiego. Jak ustalili mundurowi, w budynku gospodarczym na terenie powiatu białostockiego znajdowała się 'dziupla samochodowa”, w której były części pochodzące ze skradzionej hondy. Do tej kradzieży doszło na początku sierpnia, na jednym z białostockich osiedli. Na tyłach posesji mundurowi znaleźli również nissana, który kilka godzin wcześniej został skradziony w Białymstoku. Jeszcze tego samego dnia, do sprawy mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 60 lat, podejrzanych o paserstwo. Łączna kwota strat oszacowana przez właścicieli to ponad 140 tysięcy złotych.

Dalsza skrupulatna analiza materiału dowodowego, doprowadziła do kolejnych zatrzymań. Tym razem mundurowi zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o kradzieże z włamaniem do samochodów ujawnionych na posesji. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu wołomińskiego, w wieku 21, 29 i 49 lat. Cała piątka usłyszała już zarzuty. Decyzją sądu, trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże z włamaniem, trafiło na 3 miesiące do aresztu.

Za paserstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a za kradzież z włamaniem do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. mazowiecka policja

 

facebook fan page