Tragiczny weekend dla motocyklistów

Reklama
Tragiczny weekend dla motocyklistów
Wpisany przez BKJ    poniedziałek, 10 sierpnia 2020 12:01   Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie wyjaśniają przyczyny i okoliczności dwóch wypadków z udziałem motocykli, do których doszło w miniony weekend. Jeden był śmiertelny.


Do pierwszego wypadku doszło w sobotę w Tumanku. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 56-letnia kierująca citroenem jadąc w kierunku Lucynowa nieprawidłowo wykonała manewr zawracania i zajechała drogę jadącemu w tym samym kierunku motocyklowi, który był w trakcie wyprzedzania. Do szpitala zostali przewiezieni mieszkańcy gminy Rząśnik, podróżujący jednośladem. W wyniku poniesionych obrażeń śmierć poniósł kierowca motocykla.

Do kolejnego wypadku doszło w niedzielę na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 62 z drogą prowadzącą do Kamieńczyka. Z ustaleń śledczych wynika, że mieszkaniec Warszawy kierując toyotą jadąc krajówką w stronę Wyszkowa nieprawidłowo wykonał manewr skrętu w lewo i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście z Legionowa, który jechał w stronę Łochowa. Kierowca jednośladu z obrażeniami został przewieziony do szpitala.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.
 

 

facebook fan page