Kot w butach, czyta Rafał Swaczyna

Kot w butach, czyta Rafał Swaczyna
Wpisany przez BKJ    piątek, 10 lipca 2020 10:03   Rafał Swaczyna, aktor z Ostrowi Mazowieckiej czyta bajkę pt. 'Kot w butach' w ramach programu ministerialnego 'Kultura w sieci' w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży.


To ostatnie nagranie zrealizowane w ramach projektu 'Rekwizytornia Online', którego głównym motywem przewodnim jest 'Klasyczna literatura dla dzieci w nowych dekoracjach'. Nie mogąc zaprosić Was do naszego teatru, przez sześć kolejnych tygodni, korzystaliśmy z zaproszeń do Waszych domów. Na czas realizacji programu scenę i widownię przekształciliśmy zaś w studio teatralno-telewizyjne. Za koncepcję reżyserską odpowiada Jarosław Antoniuk – Dyrektor naczelny i artystyczny TLiA. Zaaranżowana przez Przemysława F. Karwowskiego przestrzeń przypomina świat iluzji i dziecięcych marzeń, w którym obecne są lalki teatralne, kostiumy, maski i inne środki inscenizacyjne, którym towarzyszy muzyka wykonywana na żywo przez Bogdana E. Szczepańskiego.

Projekt zamyka czytanie performatywne w wykonaniu Rafała Swaczyny pt. 'Kot w butach” na podstawie bajki Charlesa Peraulta, która opowiada historię najmłodszego syna młynarza i kota, którego otrzymał w spadku od ojca. Okazuje się jednak, że pozornie najmniej wartościowa cześć spadku, głównie swoim sprytem i pomysłowością sprawia, że bohater zyskuje miano Markiza de Karabasza i uznanie króla. Wszystko za sprawą pary butów i worka! Wszystkie nagrania zrealizowane w ramach projektu są dostępne na naszej stronie internetowej oraz Facebooku.

https://www.facebook.com/teatrlomza/videos/577323279637633/

 

 

facebook fan page