Mazowiecka KAS zwróciła podatnikom już ponad 1 miliard złotych


Mazowiecka KAS zwróciła podatnikom już ponad 1 miliard złotych
Wpisany przez BKJ    wtorek, 19 maja 2020 10:57   Dbają o to, aby zwroty podatku następowały w jak najkrótszym czasie, mimo panującej sytuacji epidemicznej i obowiązujących obostrzeń. Urzędy skarbowe województwa mazowieckiego zwróciły już ponad miliard złotych na konta swoich klientów.


Pomimo licznych obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną i ograniczeniem obsługi bezpośredniej klientów przez pracowników urzędów skarbowych, zwroty nadpłaconych podatków są płynnie realizowane. Wykonują swoje obowiązki w niestandardowy sposób, wykorzystując głównie narzędzia internetowe.

W tym roku urzędy skarbowe zwróciły podatnikom już ponad miliard złotych. Kwota ta jest bardzo zbliżona do tej, którą otrzymali podatnicy w analogicznym okresie ubiegłego roku, co świadczy o tym, że pomimo ograniczeń obsługi bezpośredniej, realizują swoje zadania na oczekiwanym poziomie.

W tym roku wyjątkowo został wydłużony termin na złożenie rocznej deklaracji, ale i tak bardzo duża część podatników już dokonała rozliczenia swoich dochodów.

Na bieżąco dokonywane są także rozliczenia deklaracji związanych z podatkiem od towarów i usług (VAT). Według stanu na dzień 04 maja 2020 r. łączna kwota zwrotów VAT wyniosła ponad 13 miliardów złotych.

Przypominamy, że od 8 maja 2020 r. została przywrócona częściowa obsługa bezpośrednia. Jednakże w trosce o bezpieczeństwo klientów, urzędy skarbowe zachęcają do załatwiania spraw przez Internet i do zdalnego kontaktu z jednostkami KAS. Szczegółowe informacje o elektronicznych usługach dla podatników można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych urzędów skarbowych oraz na stronie: www.podatki.gov.pl

 

facebook fan page