Wyjaśniona sprawa zabójstwa


Wyjaśniona sprawa zabójstwa
Wpisany przez BKJ    wtorek, 19 maja 2020 10:52   


Pułtuscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu rozwiązali sprawę zabójstwa 61-latka. Zatrzymali mężczyznę, który po sprzeczce skatował współlokatora.  
 

Policja oraz Prokuratura Rejonowa w Pułtusku wyjaśniają okoliczności zabójstwa, do którego doszło w minioną środę w jednym z domów na terenie gminy Pokrzywnica.

Naturalnie ułożona sylwetka denata, brak śladów, narzędzi mogących świadczyć o używaniu ich w przestępstwie, zatroskane zachowanie współlokatora i opinia ratownika medycznego nie wskazywały, że do zgonu mogły się przyczynić osoby trzecie. Niepewność policjantów co do naturalnego zgonu rozwiały wyniki sekcji zwłok - na klatce piersiowej denata znajdował się ślad po ranie kłutej.

Czynności śledczych doprowadziły do sprawcy. Zebrany materiał wskazywał na 55-letniego współlokatora denata.

Mężczyzna został zatrzymany w weekend w nocy. Początkowo, oddalając od siebie zarzuty, wprowadzał w błąd policjantów, zapewniając, że nic o wydarzeniu nie wie. Jednak wyszło na jaw, że podczas rozmowy z kolegą, urażony został jego słowami i bez chwili wahania zadał mu cios nożem kuchennym. Pozostawił współlokatora i spotkał się z innym kolegą. Po kilku godzinach i wspólnym spożywaniu alkoholu wrócił do domu. Kiedy zdał sobie sprawę, że 61-latek nie żyje poinformował sołtysa wsi o zgonie mężczyzny sugerując, że przyczyną mógł być wylew.

Policjanci znaleźli i zabezpieczyli rzeczy, które były przy denacie w chwili przestępstwa i nóż, którym posługiwał się sprawca. Zebrane dowody pozwoliły na postawienie 55-latkowi zarzutu zabójstwa. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Aresztowanemu może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. 

 

facebook fan page