Dzięki Funduszom Europejskim powstanie nowe połączenie powiatu wołomińskiego z obwodnicą Marek


Dzięki Funduszom Europejskim powstanie nowe połączenie powiatu wołomińskiego z obwodnicą Marek
Wpisany przez BKJ    poniedziałek, 18 maja 2020 07:18   


Rusza budowa nowego odcinka drogi na terenie gmin Wołomin i Radzymin, który połączy istniejącą drogę wojewódzką 635 w miejscowości Czarna z węzłem 'Wołomin” w miejscowości Kozłówek. W budowie drogi pomogą fundusze europejskie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Unijne wsparcie wyniesie 24 mln zł. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy powiatu wołomińskiego zyskają bezpośrednie połączenie z obwodnicą Marek. Nowa droga to krótszy czas podróży do Warszawy, a także większy komfort jazdy. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2022 rok.


Inwestycja powstanie w powiecie wołomińskim, w północno-wschodniej części aglomeracji warszawskiej na terenie gmin Wołomin i Radzymin. Nowy ponad 2-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 635 połączy istniejącą drogę wojewódzką 635 z drogą ekspresową S8 (obwodnicą Marek) w miejscu węzła Wołomin. Początek zmiany przebiegu drogi będzie w miejscowości Czarna (za mostem na rzece Czarna jadąc w kierunku Radzymina) a koniec na włączeniu do węzła Wołomin, w okolicach miejscowości Kozłówek. Trasa będzie budowana na nieużytkach rolnych i będzie przebiegała wzdłuż doliny rzeki Czarnej. W ramach projektu wykonana będzie m.in. budowa drogi, budowa i przebudowa skrzyżowań oraz budowa dodatkowych jezdni do obsługi sąsiednich nieruchomości. Poza tym powstaną ciągi dla pieszych i ciągi rowerowe, urządzenia ochrony przed hałasem oraz system odwodnienia i oświetlenie uliczne.

Projekt własny Województwa Mazowieckiego pt. 'Budowa nowego węzła drogi wojewódzkiej nr 635 do węzła WOŁOMIN na trasie S8” realizowany jest przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Całkowita wartość projektu wynosi 30 mln zł, z czego 24 mln zł to dofinansowanie z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020. Za wdrażanie środków z programu regionalnego odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.
 

 

facebook fan page