MAZOWIECKIE MUZEA ZAPRASZAJĄ DO ZWIEDZANIA


MAZOWIECKIE MUZEA ZAPRASZAJĄ DO ZWIEDZANIA
Wpisany przez BKJ    poniedziałek, 18 maja 2020 07:08   Część mazowieckich muzeów i skansenów jest już gotowa na ponowne przyjęcie turystów. Ze względu na bezpieczeństwo odwiedzających, podczas zwiedzania obowiązują określone środki ostrożności. Cały czas można także korzystać z oferty instytucji kultury online.


Na turystów czekają już m.in. Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Muzeum Mazowieckie w Płocku, Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie, Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim, Stacja Muzeum czy Zamek w Liwie. Otwarcie placówek kulturalnych poprzedziły konsultacje ze stacjami sanitarno-epidemiologicznymi. Aby zapewnić gościom bezpieczeństwo, wprowadzono nowe zasady zwiedzania. Dotyczą one powszechnego obowiązku zakrywania ust i nosa, zachowania odpowiedniego dystansu, ale też dezynfekcji rąk. W salach wystawienniczych może przebywać określona liczba osób, kasy zostały odgrodzone, a urządzenia dotykowe wyłączone. Szczegółowe zasady zwiedzania należy sprawdzać na stronach internetowych i w mediach społecznościowych poszczególnych instytucji kultury.

– Najważniejsze, aby goście i pracownicy czuli się bezpiecznie podczas zwiedzania. Muzea przygotowują się do ponownego otwarcia, a część z nich już przyjmuje turystów z zachowaniem wszystkich środków ostrożności. Na turystów czekają nowe wystawy i spektakle – podkreśla Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

– Muzea, teatry, skanseny podczas epidemii przeniosły się do sieci i dobrze sobie radzą w wirtualnej rzeczywistości. Zachęcam do korzystania z ich zasobów, wystaw czy warsztatów online. Przestrzegając określonych zasad bezpieczeństwa, można już część naszych muzeów odwiedzić w ich siedzibach – zaznacza Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Do bezpiecznego przyjęcia gości przygotowują się kolejne placówki. Wciąż można je zwiedzać online. Wirtualne wystawy, warsztaty, koncerty, ciekawostki czy pomoc w przygotowaniu do matury – to tylko część atrakcji i pomocy dydaktycznych, z których można skorzystać.

 

 

facebook fan page