Apel mazowieckich policjantów do rodziców, opiekunów i uczniów


Apel mazowieckich policjantów do rodziców, opiekunów i uczniów
Wpisany przez BKJ    piątek, 27 marca 2020 11:41   


Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu wystosował Apel do rodziców oraz uczniów, który za pośrednictwem Mazowieckiego Kuratorium Oświaty został przekazany do dyrektorów szkół i placówek oświatowych z terenu województwa mazowieckiego, a ci z kolei upowszechnią go poprzez komunikaty na stronach szkół i dziennikach elektronicznych.


W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego, zamknięcie szkolnych placówek oświatowych ma na uwadze ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, a zaleceniem dla dzieci oraz młodzieży jest przede wszystkim unikanie skupisk ludzi. Mimo zaleceń wielu młodych ludzi ich nie przestrzega.

Apel ma na celu uczulenie rodziców i opiekunów, aby w tym czasie zwiększyli nadzór nad dziećmi i dopilnowali, aby wytyczne związane z bezpieczeństwem epidemicznym były respektowane. Z kolei do dzieci policja apeluje o stosowanie się do zaleceń, w szczególności zaniechanie kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach.

 

facebook fan page