Brawurową i niebezpieczną jazdę 31-letniego motocyklisty zakończyli ostrowscy policjanci


Brawurową i niebezpieczną jazdę 31-letniego motocyklisty zakończyli ostrowscy policjanci
Wpisany przez BKJ    piątek, 17 stycznia 2020 11:57   


Ciepła i bezśnieżna zima sprawiła, że na drogach możemy spotkać motocyklistów. Niestety wśród miłośników jednośladów są osoby, które swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie dla siebie i innych osób. Takiego  nieodpowiedzialnego motocyklistę zatrzymali w czwartek policjanci w Ostrowi Mazowieckiej.


Mężczyzna poruszał się hondą w kierunku dworca PKS. W pewnym momencie motocyklista przejechał przez przejście dla pieszych i skrzyżowanie na tylnym kole. Na brawurową i wyjątkowo niebezpieczną jazdę zareagowali ostrowscy policjanci zatrzymując kierującego jednośladem. 31-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego usłyszał zarzut spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego poprzez swoją brawurą jazdę, dodatkowo stracił prawo jazdy. Niebezpieczną jazdę 31-latka zarejestrował miejski monitoring. Niebawem mężczyzna odpowie przed sądem za swoje wyjątkowo nieodpowiedzialne postępowanie.

Na tego typu zachowania ostrowscy policjanci stanowczo reagują. Młodzi motocykliści często przeceniają swoje umiejętności pozostawiając ślad w policyjnych statystykach dotyczący  wypadków śmiertelnych. Jazda z nadmierną prędkością, wykonywanie niebezpiecznych manewrów powodujących zagrożenie dla innych kierujących to główne przyczyny wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Motocykliści zapominają, że podczas zderzenia z autem ich jedyną ochronę stanowi kask. W jednośladach nie ma pasów bezpieczeństwa i poduszek powietrznych, które zminimalizują skutki uderzenia, dlatego motocykliści określani są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego.

 

facebook fan page