Dyżurny uratował mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo

Reklama
Dyżurny uratował mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo
Wpisany przez BKJ    czwartek, 18 lipca 2019 10:52   Zawód policjanta to wyjątkowa profesja. Wymaga wiele poświęcenia, ale daje też ogromną satysfakcję szczególnie w sytuacji kiedy ratuje się ludzkie życie. Wie o tym doskonale dyżurny wyszkowskiej policji, który powstrzymał mężczyznę chcącego popełnić samobójstwo.


Otrzymał on informację od kobiety z województwa małopolskiego, która zdenerwowanym głosem prosiła o pomoc. Z  relacji wynikało, że jej ojciec chce popełnić samobójstwo, ale nie wiedziała dokładnie, gdzie on się znajduje. Wskazała, że prawdopodobnie jest gdzieś w lesie pod Wyszkowem. Sytuacja była o tyle dramatyczna, że mężczyzna miał już za sobą próby samobójcze. Liczyła się każda minuta.

Policjant ustalił numer telefonu mężczyzny, zadzwonił i zaproponował pomoc. Następnie wcielił się w rolę psychologa i negocjatora. Tak poprowadził rozmowę, że udało się ustalić miejsce, w którym znajdował się mężczyzna. Niedługo po tym policjanci odnaleźli go w pobliżu lasu na terenie gminy Zabrodzie. 58-latek trafił pod opiekę lekarzy.

 

facebook fan page