Pijany kierował quadem

Reklama
Pijany kierował quadem
Wpisany przez BKJ    czwartek, 11 lipca 2019 11:39   Ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca quada. Ponadto pojazd nie był dopuszczony do ruchu.
 
Funkcjonariusze w miejscowości Obryte w powiecie pułtuskim zatrzymali do kontroli kierującego quadem. Po przebadaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu 42-latek miał ponad 2,5 promila. Sprawdzenie w policyjnych systemach wskazało, że quad, którym jeździł jest nieubezpieczony i niedopuszczony do ruchu.

Policja przypomina, że osoby poruszające się po drogach quadami powinny posiadać prawo jazdy minimum kategorii B1, które uzyskać można po ukończeniu 16 lat. W przypadku czterokołowców lekkich mogą nimi kierować osoby, które ukończyły 14 lat i posiadają prawo jazdy kategorii AM. Ponadto jeśli pojazd nie jest fabrycznie wyposażony w nadwozie zamknięte i pasy bezpieczeństwa, to osoba kierująca pojazdem oraz osoba nim przewożona, są obowiązane używać w czasie jazdy kasków ochronnych. Oczywiście pojazd powinien być sprawny technicznie, zarejestrowany oraz posiadać aktualne ubezpieczenie OC.

 

facebook fan page