Wspomnienia o Marszałku Józefie Piłsudskim w łomżyńskim teatrze

Wspomnienia o Marszałku Józefie Piłsudskim w łomżyńskim teatrze
Wpisany przez BKJ    piątek, 09 listopada 2018 11:05   W piątek 9 listopada w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży odbędzie się czytanie performatywne utworu 'Ścieżka obok drogi”, autorstwa Kazimiery Iłłakowiczówny - wielkiej poetki polskiej, która była pracownikiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz osobistym sekretarzem Marszałka Józefa Piłsudskiego.


Tuż przed wybuchem II wojny światowej poetka opublikowała zbiór wspomnień z czasów swojej pracy. Sam tytuł ukazuje w symboliczny sposób myślenia poetki o roli, jaką pełniła przy swoim zwierzchniku. Tak, jak często trasa ścieżki krzyżuje się z główną drogą, tak losy życiowe Iłłakowiczówny zostały splecione z losami Marszałka. Swoje wspomnienia pisze niezwykle ciepło, dając opis swoich wrażeń i przeżyć, uczuć, zwykłego życia, codziennej pracy.

Łomżyński teatr zaprasza na literackie spotkanie, będące wspomnieniem o Józefie Piłsudskim. Utwór odczyta Beata Antoniuk przy akompaniamencie muzycznym Bogdana E. Szczepańskiego. Autorem koncepcji jest Jarosław Antoniuk, natomiast za scenografię odpowiada Przemysław F. Karwowski.

Wydarzenie jest organizowane w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości, które w tym roku odbywają się pod hasłem 'Łomża dla Niepodległej”. Wstęp jest bezpłatny.

Rezerwacji można dokonać w Biurze Obsługi Widowni lub pod numerem: 86 216 31 93, 666 383 704.

 

facebook fan page