GAZ W CHORZELACH JUŻ POPŁYNĄŁ

GAZ W CHORZELACH JUŻ POPŁYNĄŁ
Wpisany przez BKJ    środa, 07 listopada 2018 12:40   
Sezon grzewczy 2018/2019 jest pierwszym, w którym mieszkańcy powiatu przasnyskiego będą korzystać z gazu ziemnego.  


W miastach i gminach za gazyfikację odpowiadają burmistrzowie i wójtowie. Mieszkańcy i przedsiębiorcy z Chorzel, których władze jako pierwsze opracowały wraz z Polską Spółką Gazowniczą projekt rozprowadzenia gazociągów na swoim terenie, będą mogli korzystać z gazu już w tym sezonie.

Mówi Sławomir Czaplicki zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Rynku Pracy, Promocji, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Przasnyszu.

Gazyfikacja to jedna z najważniejszych strategicznie dla powiatu przasnyskiego inwestycji. Możliwa była dzięki utworzeniu stref gospodarczych w Sierakowie i Chorzelach, które również są już spięte nitką gazociągu posadowioną w drodze powiatowej Przasnysz – Brzeski Kołaki – Chorzele, czyli wzdłuż Traktu Królewieckiego. Powstały na nich również stacje redukcyjne. Ich zadaniem będzie zmniejszenie ciśnienia gazu, który będzie wprowadzony do miast Przasnysz i Chorzele. Następnie zostanie wykonany gazociąg Przasnysz – Lekowo, gdzie sieć zostanie wpięta.

 

facebook fan page