Niedziela z Szewcem Kopytko i Kaczorem Kwakiem

Niedziela z Szewcem Kopytko i Kaczorem Kwakiem
Wpisany przez BKJ    piątek, 14 września 2018 13:11   Teatr Lalki i Aktora w Łomży zaprasza 16 września na spektakl 'Szewc Kopytko i Kaczor Kwak” w reżyserii Stanisława Ochmańskiego. Autorem adaptacji jest Jan Wilkowski, scenografię przygotował Przemysław F. Karwowski, natomiast muzykę skomponował Jerzy Dobrzański.


'Szewc Kopytko i Kaczor Kwak” to historia napisana przez twórcę słynnego Koziołka Matołka, czyli Kornela Makuszyńskiego, którą na język teatru przełożył Jan Wilkowski. Reżyserem jest Stanisław Ochmański, wybitna osobowość polskiego teatru lalek. W swoim dorobku artystycznym ma około 170 wyreżyserowanych spektakli w kraju i za granicą. Inscenizacja łomżyńskiego teatru nadaje historii nowych kolorów oraz świeżości, nie tracąc przy tym nic z przesłania przyświecającego Makuszyńskiemu, jak i artystycznym ideom autorstwa Wilkowskiego.

Kopytko jest szewskim uczniem i zarazem psotnym młodzieńcem pełnym życia. Gdy za swoje wybryki zostaje skarcony przez swego majstra, rzuca pracę i wyrusza w świat, szukając wesołych przygód oraz beztroskiego życia. W drodze spotyka Kaczora Kwaka, osobnika o podobnych cechach – lekkoducha i psotnika, szukającego w życiu tylko wesołych lub przyjemnych wrażeń. Kopytko i Kwak potrafią zajść za skórę każdemu, kogo spotkają na drodze. Swoje niczym nie skrępowane zamiłowanie do psot i żartów potrafią jednak w końcu wykorzystać we właściwy sposób, ratując chorego Króla Powidło i zyskując sobie uznanie w oczach dworu i Królewny.

Spektakl 'Szewc Kopytko i Kaczor Kwak” rozpocznie się o godzinie 11.

 

facebook fan page