IV Rajd Rowerowy 'W jak Witkacy”

IV Rajd Rowerowy 'W jak Witkacy”
Wpisany przez BKJ    piątek, 14 września 2018 13:05   


Rajd Rowerowy 'W jak Witkacy” odbędzie się 15 września. Będzie to czwarta edycja.


Wydarzenie ma na celu popularyzację twórczości i uczczenie 79. rocznicy śmierci S.I. Witkiewicza, oraz promowanie aktywnego spędzania czasu, rozwijanie turystyki rowerowej i integrację lokalnej społeczności. Rajd odbędzie się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2018.

Organizatorem VI Rajdu Rowerowego 'W jak Witkacy” jest Tusiemaluje i OMK przy współpracy Instytutu Witkacego, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej, Urzędu Gminy Brok, ZPPO w Broku, Biblioteki Publicznej w Broku oraz Biblioteki Publicznej Gminy Zaręby Kościelne.

Program:
08:30 - Rozpoczęcie w Letnim Ogrodzie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej przy ulicy 11 Listopada 8. Powitanie i rejestracja uczestników, rozdanie szprychówek, pamiątkowe zdjęcie i chwila rozmowy.
09:00 – Wyjazd na trasę rajdu w kształcie ogromnej litery 'W”: Ostrów Mazowiecka – Zaręby Kościelne – Małkinia – Orło – Brok – Ostrów Mazowiecka, około 66 km.
10:00 – Spotkanie tematyczne 'Herbatka z Witkacym” w Bibliotece Publicznej Gminy Zaręby Kościelne przy ulicy Kowalskiej 16A.
12:00 – 'Posiady Witkiewiczowskie” z gościem specjalnym w Bibliotece Publicznej w Broku przy ulicy Pułtuskiej 22. W programie m.in. różnego rodzaju szpryngle i niespodzianki.
14:00 – Zakończenie 'Posiadów Witkiewiczowskich” i powrót do Ostrowi Mazowieckiej.
 

 

facebook fan page