NOWE CZARNE PUNKTY NAD WODĄ

Reklama
NOWE CZARNE PUNKTY NAD WODĄ
Wpisany przez BKJ    czwartek, 21 czerwca 2018 10:46   


 
Od stycznia 2017 do 17 czerwca 2018 r. na terenie całego Mazowsza doszło do 75 utonięć. Jak pokazują statystyki najczęściej do tego typu wypadków dochodzi na niestrzeżonych kąpieliskach. Na Mazowszu będą kolejne miejsca oznakowane tzw. czarnymi punktami wodnymi.


Wysokie temperatury sprzyjają wypoczynkowi nad różnego rodzaju akwenami. Niestety, bardzo wiele z nich nie jest dostosowanych do zażywania kąpieli. Dlatego samorząd województwa mazowieckiego wspólnie z  mazowiecką policją oznacza tzw. czarnymi punktami miejsca, w których doszło do największej liczby wypadków. W tym roku pojawią się nowe tablice ostrzegawcze, z kolei część starych zostanie wymieniona. Mówi marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.
 Forma tablic jest prosta. Czarno-żółta kolorystyka gwarantuje dobrą widoczność, natomiast wyrazista typografia i surowa grafika – czytelność - informuje podkomisarz Justyna Stanik-Rybak z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.
 Mazowiecka policja realizuje także szereg przedsięwzięć profilaktycznych skierowanych do dzieci i  młodzieży dotyczących zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Jedną z większych corocznych akcji jest pokaz instruktażowy 'Bezpieczna Kąpiel”, aby przypomnieć uczestnikom zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

 

facebook fan page