Sejmik Senioralny na Mazowszu

Sejmik Senioralny na Mazowszu
Wpisany przez BKJ    poniedziałek, 18 czerwca 2018 10:11   Polityka senioralna na Mazowszu, inicjatywy w zakresie zdrowia, sportu i rekreacji, relacje międzypokoleniowe w rodzinach i samorządzie – to główne tematy III Sejmiku Senioralnego.


W 2017 r. wśród mieszkańców Mazowsza w wieku powyżej 65. roku życia na 100 mężczyzn przypadały 144 panie. Zgodnie z prognozami demograficznymi do 2050 r. udział osób w jesieni życia w społeczeństwie wzrośnie z 20,6 do 31 proc. (w przypadku kobiet do 34,2 proc, mężczyzn – 28,1 proc). Mówi marszałek Adam Struzik.
 Osoby w dojrzałym wieku dysponują wiedzą i umiejętnościami, które warto wykorzystać. Część potrzebuje jedynie odpowiedniej aktywizacji, oferty i miejsca umożliwiającego organizację zajęć z obsługi komputera, warsztatów językowych czy artystycznych.
 Tematem przewodnim tegorocznego Sejmiku Senioralnego Województwa Mazowieckiego była integracja międzypokoleniowa. Seniorzy nie powinni ograniczać się tylko do swojego środowiska. Już w ubiegłym roku w trakcie Sejmiku Senioralnego poruszono temat włączania seniorów w działania na rzecz rodzin np. poprzez opiekę nad dziećmi.

 

facebook fan page