Reklama
JUŻ NIE 136 MLN ZŁ, A PONAD 148 MLN ZŁ NA INWESTYCJE STAROSTWA W ROKU 2018!
Wpisany przez BKJ    piątek, 16 lutego 2018 12:35   


Rekordowe w skali kraju środki na inwestycje, jakie przasnyskie starostwo planuje przeznaczyć w roku 2018 ciągle rosną, dzięki kolejnym pieniądzom pozyskiwanym z zewnątrz przez władze powiatu.


Podczas sesji Rady Powiatu Przasnyskiego 15 lutego, starosta przasnyski Zenon Szczepankowski w imieniu Zarządu Powiatu zaproponował zwiększenie wydatków inwestycyjnych starostwa w bieżącym roku do ponad 148 mln zł. Związane jest to z dodatkowymi zewnętrznymi dotacjami pozyskanymi przez władze powiatu, starostwo i jego jednostki administracyjne na drogi.

Starostwo otrzyma dodatkowe pieniądze od marszałka województwa Adama Struzika 4,2 mln zł oraz od wojewody Zdzisława Sipiery 3,0 mln zł. Do tych dotacji musi dołożyć wkłady własne.

Dzięki wykorzystaniu w pełni potencjału finansowego starostwo powiatowe w Przasnyszu i jego jednostki organizacyjne będą w stanie przeprowadzić konserwacje, remonty, przebudowy i budowy mostów oraz ponad 200 km dróg, zakończyć uzbrojenie strefy gospodarczej w Chorzelach, kontynuować budowę Mazowieckiego Centrum Sportów Zimowych (lodowisko w Przasnyszu, zalewy z górkami zjazdowymi w Chorzelach i w Przasnyszu), zbudować Centrum Aktywizacji Biznesu w Przasnyszu oraz Edukacyjny Inkubator Przedsiębiorczości w Zdziwóju. Zbudujemy salę koncertową z kinem 3D w Przasnyszu dla naszej szkoły muzycznej i mieszkańców. Wspomożemy też szpital powiatowy w zakupach wyposażenia i remontach, a także szkoły, internaty, dofinansujemy wiele organizacji pozarządowych w ich potrzebnej społecznie działalności – zapowiedział starosta Szczepankowski.

 

facebook fan page