Reklama
Uroczystość odsłonięcia nagrobków żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych
Wpisany przez BKJ    wtorek, 14 listopada 2017 11:03   


Na cmentarzu parafialnym w Karniewie 12 listopada odbyła się uroczystość odsłonięcia nagrobków żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych z udziałem asysty wojskowej. Zgromadziła kilkaset osób.


Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz państwowych i samorządowych z ministrem Henrykiem Kowalczykiem na czele, instytucji państwowych, wojska, straży pożarnej i policji, organizacji społecznych oraz szkół powiatu makowskiego. Publiczną Szkołę Podstawową w Karniewie obok dyrekcji, nauczycieli i pracowników reprezentował poczet sztandarowy wraz z opiekunem oraz delegacja klasy IV d.

Podczas mszy świętej, którą rozpoczęła się uroczystość, a także na cmentarzu, obecni byli przedstawiciele rodzin poległych bohaterów, którzy złożyli wieńce na odnowionych nagrobkach swoich przodków. Uroczystość uświetniała orkiestra wojskowa z Warszawy, pododdział honorowy 2 ORel z Przasnysza, a także sekcja 13pp z Pułtuska.

fot. Z. Wyrzykowski

https://www.facebook.com/pg/Szkoła-Podstawowa-im-Oskara-Kolberga-w-Karniewie-880844248626443/photos/?tab=album&album_id=1709419552435571

 

facebook fan page