Reklama
Nietrzeźwy kierujący i przyczepka bez oświetlenia
Wpisany przez BKJ    środa, 11 października 2017 12:01   Ostrowscy policjanci zatrzymali wczoraj nietrzeźwego kierującego oraz kierowcę, który jadąc wieczorem osobówką ciągnął przyczepkę bez oświetlenia.


Przed godz. 18:00 w Kańkowie mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej Audi. 56-latek z gminy Małkinia Górna został poddany badaniu na stan trzeźwości. Urządzenie wykazało ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 56-latkowi prawo jazdy.

Po godz. 20:00 na trasie K-8 w Dybkach funkcjonariusze zatrzymali kierującego VW Passatem z przyczepką, która nie miała obowiązkowego oświetlenia. Wystawili 24-latkowi z województwa śląskiego mandat karny za niekorzystanie podczas jazdy ze świateł od zmierzchu do świtu.

Policja apeluje do kierujących o więcej zdrowego rozsądku i nie wsiadanie za kierownicę auta po wypiciu alkoholu. Przypomina, że za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Przypomina również kierującym o obowiązku używania świateł od zmierzchu do świtu, dotyczy to również przyczepek. Brak takiego oświetlenia w nocy stwarza poważne zagrożenie dla innych użytkowników drogi.

 

facebook fan page