Reklama
Statuetki FLORIANÓW czekają na zwycięzców
Wpisany przez BKJ    poniedziałek, 27 lutego 2017 12:36   28 lutego br. mija termin przyjmowania zgłoszeń do pierwszej edycji 'Florianów” - Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów. Organizatorem jest Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP.


Celem konkursu 'Floriany” jest prezentowanie, promowanie i nagradzanie najlepszych inicjatyw społecznych realizowanych przez Ochotnicze Straże Pożarne samodzielnie oraz we współpracy z samorządami, instytucjami, organizacjami, lokalnymi pracodawcami i przedsiębiorcami.

Więcej informacji nt. konkursu dostępnych jest m.in. na stronie floriany.pl.  

Ochotnicze Straże Pożarne, których historia i tradycja sięga odległych czasów, narodziły się ze społecznej potrzeby ratowania i pomagania członkom wspólnoty, przede wszystkim  w przypadkach pożarów, które dewastowały całe osady i wsie. Dziś są wykwalifikowaną, profesjonalnie wyposażoną i stale doskonalącą  swoje kwalifikacje liczną kadrą ratowniczą – to blisko 700  000 członków, w tym ok. 450 000 strażaków uprawnionych do udziału w akcjach ratowniczych, ponad 66 000 kobiet oraz 100 000 młodych ludzi tworzących Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. Strażacy ochotnicy, współdziałając z PSP, biorą udział w ok. 250  000 interwencji rocznie. Gaszą pożary, udzielają pomocy w zakresie ratownictwa technicznego i drogowego, powodziowego i wodnego, lodowego, chemicznego i ekologicznego, medycznego (tj. kpp), wysokościowego, poszukiwawczo-ratowniczego, a ponad 4 000 OSP włączonych jest do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Strażacy ochotnicy to osobowości z duchem społecznikowskim – na co dzień wykonują różne zawody, ale wolny czas poświęcają mieszkańcom swoich wsi, miasteczek i miast. Mają ogromny wpływ na aktywizowanie i integrację lokalnych środowisk.

 

facebook fan page