Uczciwy biznes opłaca się polskim firmom - wielki finał XVIII edycji programu 'Przedsiębiorstwo Fair Play"

Reklama
Uczciwy biznes opłaca się polskim firmom - wielki finał XVIII edycji programu 'Przedsiębiorstwo Fair Play"
Wpisany przez BKJ    środa, 02 grudnia 2015 12:43   Zakończyła się XVIII edycja programu promującego etykę w biznesie - 'Przedsiębiorstwo Fair Play”. Organizatorzy – Fundacja 'Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym” oraz Krakowa Izba Gospodarcza – zaprezentowali Laureatów podczas Gali Finałowej 27 listopada w EXPO XXI w Warszawie. Wśród nich znalazły się 23 firmy z woj. mazowieckiego, w tym Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Przasnyszu.


W tegorocznej edycji certyfikaty zdobyło 369 firm z całej Polski. Kapituła Programu przyznała też nagrody specjalne, m.in. za szczególną działalność proekologiczną.

'Przedsiębiorstwa Fair Play' to firmy, które swój sukces budują w oparciu o zasady społecznej odpowiedzialności biznesu. Na co dzień postępują uczciwie wobec klientów, kontrahentów i pracowników, terminowo regulują swoje zobowiązania wobec wszystkich interesariuszy, w tym wobec Skarbu Państwa, działają z poszanowaniem prawa i należytym szacunkiem dla władzy państwowej i samorządowej, dbają o środowisko naturalne i społeczność lokalną.

List gratulacyjny do Laureatów skierował prezydent Andrzej Duda.

Prestiżowe certyfikaty, jakie Państwo otrzymują, są świadectwem, że postrzegają Państwo biznes nie tylko jako źródło dochodów, ale także jako swego rodzaju służbę publiczną. Dają Państwo przykład bardzo nowoczesnego, perspektywicznego myślenia. Tylko kreatywność połączona z empatią, przedsiębiorczość z solidarnością – może pomnażać kapitał społeczny, który w świecie XXI wieku jest największym atutem w cywilizacyjnych rankingach – napisał w liście do Laureatów prezydent Andrzej Duda.

 

facebook fan page