SZKOŁY Z SUBREGIONU OSTROŁĘCKIEGO ZE WSPARCIEM SAMORZĄDU MAZOWSZA

SZKOŁY Z SUBREGIONU OSTROŁĘCKIEGO ZE WSPARCIEM SAMORZĄDU MAZOWSZA
Wpisany przez MM    piątek, 11 czerwca 2021 08:25    
Nowe komputery, specjalistyczne oprogramowanie, szkolenia dla nauczycieli i uczniów – to jedne z efektów mazowieckiego programu przygotowania szkół do nauczania zdalnego. Bierze w nim udział 236 placówek z całego Mazowsza. 10 czerwca członek zarządu województwa Elżbieta Lanc odwiedziła szkoły z powiatów ostrołęckiego i ostrowskiego biorące udział w projekcie.

Miasto Ostrołęka otrzymało wsparcie dla trzech szkół, do których trafiły m.in. zestawy komputerowe, laptopy, tablety, drukarki oraz monitory interaktywne i projektory. Wartość sprzętu, który trafił do Liceum im. Gen. J. Bema to ponad 140 tys. zł. Szkoła podstawowa nr 6 otrzymała wyposażenie o łącznej wartości niemal 142 tys. zł. W obu placówkach odbyły się także szkolenia online dla nauczycieli i uczniów.

Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej otrzymało sprzęt o łącznej wartości ponad 135 tys. zł.

Do szkoły podstawowej wchodzącej w skład Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku także trafiły nowe zestawy komputerowe, laptopy, tablety, drukarki, projektor multimedialny, monitor interaktywny oraz zestawy oprogramowania. Łączna kwota wsparcia dla placówki to ponad 132 tys. zł.

 

facebook fan page