Podejrzani o rozbój zatrzymani na gorącym uczynku

Podejrzani o rozbój zatrzymani na gorącym uczynku
Wpisany przez BKJ    środa, 21 kwietnia 2021 10:43   


Podejrzani o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia zatrzymani na gorącym uczynku przez ostrołęckich policjantów. Trzy osoby zostały aresztowane.


W niedzielny wieczór dyżurny ostrołęckich policjantów otrzymał zgłoszenie o szarpaninie kilku osób. Według osoby zgłaszającej grupa zaatakowała młodego mężczyznę.

Na miejsce przyjechali mundurowi z ostrołęckiego wydziału patrolowego, którzy zastali 25-letniego obywatela Ukrainy, 33-letnią mieszkankę powiatu ostrołęckiego i dwóch mieszkańców Ostrołęki w wieku 22 i 56 lat. Mówi podkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy ostrołęckiej policji.
 

Cała trójka została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze odzyskali skradzione pieniądze. Przy 22-latku zabezpieczono przedmiot przypominający broń.

Dobra praca policjantów i prokuratorów pozwoliła na zebranie w sprawie materiału dowodowego pozwalającego na przedstawienie kobiecie i dwóm mężczyznom zarzutów dotyczących rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo-śledczego.

 

facebook fan page