Strajk przedsiębiorców

Strajk przedsiębiorców
Wpisany przez BKJ    piątek, 22 stycznia 2021 09:44   


Ostrołęccy przedsiębiorcy dołączyli do ogólnopolskiej inicjatywy #OtwieraMY, której celem jest ponowne uruchomienie działalności gospodarczej.


Obostrzenia związane z walką z pandemią COVID-19 dotkliwie uderzyły w rynek restauratorów i hotelarzy. Część z nich nie zgadza się z rządową decyzją, ma problemy finansowe, bądź nie spełnia wymagań pozwalających na otrzymanie tarczy pomocowej.
 


Mówi Maksymilian Gwiazdowski - właściciel GatkiSzmatki w Ostrołęce.

Jako restaurator postanowił ponownie uruchomić swoją działalność. Uważa, że lockdown przyniesie drastyczne skutki w gospodarce Polaków.Gwiazdowski zaznacza jednak, że chce dostosować się do sytuacji epidemiologicznej, dlatego lokal działa w reżimie sanitarnym. Każdy z gości, aby otrzymać posiłek musi wypełnić ankietę nt. swojego zdrowia oraz braku kontaktu z osobą zakażoną. Ponadto gościom mierzona jest temperatura, a w lokalu należy zachować dystans oraz używać maseczek.

Sanepid wniósł pozew w sądzie administracyjnym przeciwko ostrołęckim przedsiębiorcom. Za złamanie obostrzeń grozi kara grzywny wysokości 30 tysięcy złotych.

 

facebook fan page