Podejrzany o oszustwa 'na policjanta” zatrzymany przez ostrołęckich mundurowych

Podejrzany o oszustwa 'na policjanta” zatrzymany przez ostrołęckich mundurowych
Wpisany przez BKJ    środa, 13 stycznia 2021 11:37   

Ostrołęccy funkcjonariusze na terenie Warszawy zatrzymali 27-latka podejrzanego o oszustwo metodą ,,na policjanta”. Mężczyzna odebrał z poczty 20 tysięcy złotych, które przelała mu 66-latka sądząc, że przekazuje je policjantom.


Zgłosiła ona mundurowym z Ostrołęki, że na jej telefon stacjonarny zadzwoniła kobieta podająca się za policjantkę i powiedziała, że jej pieniądze na koncie są zagrożone. Dodała, że za chwilę zadzwoni do niej prokurator, który udzieli wskazówek, co musi zrobić, aby nie stracić gotówki. Oszust polecił 66-latce wykonanie szybkiego przekazu pieniężnego na kwotę prawie 20 tysięcy złotych. Zapewniał kobietę, że po zakończonej policyjnej akcji pieniądze zostaną jej zwrócone. Niestety kobieta uwierzyła w zapewnienia fałszywych funkcjonariuszy i przelała gotówkę tzw. ekspresem pieniężnym.

Od razu po otrzymaniu zgłoszenia w sprawę zaangażowali się policjanci ostrołęckiego wydziału kryminalnego. Kilka dni temu ustalili mężczyznę, który odebrał z poczty w Warszawie przesłane przez kobietę pieniądze. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec stolicy. Mężczyzna został zatrzymany przez ostrołęckich kryminalnych w jednym z warszawskich mieszkań. Został osadzony w policyjnym areszcie.

Praca procesowa policjantów z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo-śledczego oraz Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce pozwoliła na przedstawienie mężczyźnie zarzutu dotyczącego oszustwa. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 8 lat więzienia.

Policja przypomina, aby nikomu obcemu nie przekazywać żadnych pieniędzy. Prawdziwi policjanci nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie.

fot. KMP Ostrołęka

 

facebook fan page