Konkurs Poetycki Kurpie Zielone w literaturze

Konkurs Poetycki Kurpie Zielone w literaturze
Wpisany przez BKJ    środa, 25 listopada 2020 12:41   



XXVII Konkurs Poetycki 'Kurpie Zielone w literaturze” dla uczniów kl. V-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich rozstrzygnięty.


W tegorocznej 27. edycji wzięło udział 21 uczniów (w tym ze szkół podstawowych 19 oraz 2 ze szkół średnich), reprezentujących 11 szkół z pięciu gmin powiatu ostrołęckiego, jednej gminy powiatu szczycieńskiego oraz miast: Ostrołęka i Olsztyn. Od wszystkich uczestników łącznie wpłynęło 23 wiersze. Reprezentowali oni gminy: powiatu ostrołęckiego: Czarnia, Kadzidło, Lelis, Myszyniec, Olszewo-Borki oraz gminę Rozogi z powiatu szczycieńskiego (woj. warmińsko – mazurskie).

Komisja Konkursowa przyznała ogółem 15 nagród i wyróżnień:

W KATEGORII SZKÓŁY PODSTAWOWYCH :
I   nagroda: Szymon Kowalczyk –    Szkoła Podstawowa  im. ks. Jerzego Popiełuszki  w Wachu, kl. VIII, opiekun: Ilona Olszewska
I   nagroda: Szymon Tomczak –    Zespół Placówek Oświatowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kadzidle, kl. VIII, opiekun: Halina Prusaczyk
II   nagroda: Alicja Kaczmarczyk - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dąbrowach (gm. Rozogi), kl. VII,  opiekun: Bożena Ojdowska
II  nagroda: Amelia Bakuła - Publiczna Szkoła Podstawowa w Zalesiu (gm. Myszyniec), kl. VIII, opiekun: Dorota Domian
III nagroda:     Nadia Kaczmarczyk – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rozogach, kl. VIIa,  opiekun: Eliza Herasimiuk
III nagroda:     Stanisław Makowski - Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Olszewie-Borkach, kl. VIIa,  opiekun: Beata Drozdowska
Wyróżnienia:
    1) Aleksandra Deptuła - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rozogach, kl. VIIb, opiekun: Eliza Herasimiuk
    2) Amelia Wiktoria Murach - Zespól Szkolno-Przedszkolny w Dąbrowach (gm. Rozogi), kl. VII,  opiekun: Bożena Ojdowska
    3) Natalia Kiejna – Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Olszewie-Borkach kl. VIId,  opiekun: Beata Drozdowska
    4) Paulina Żyra - Publiczna Szkoła Podstawowa  im. Jana Pawła II w Czarni, kl. VII, opiekun: Agnieszka Żyra
    5) Julia Kobus - Publiczna Szkoła Podstawowa  w Myszyńcu, kl. VIII b, opiekun: Bogusława Ceberek
    6) Dawid Siok - Publiczna Szkoła Podstawowa w Zalesiu (gm. Myszyniec), kl. VIII, opiekun: Dorota Domian
    7) Maja Trzcińska - Zespół Placówek Oświatowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kadzidle, kl. VIII, opiekun: Halina Prusaczyk

W KATEGORII SZKÓŁ ŚREDNICH:
I   nagroda: Dżesika Weronika Szymczyk -  III Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce w Ostrołęce, kl. III opiekun: Bożenna Fąk
Wyróżnienia: 1) Patrycja Dąbrowska - II Liceum Ogólnokształcące im. K. I. Gałczyńskiego w Olsztynie, kl. If; opiekun: brak danych
Gratulujemy wszystkim laureatom oraz uczestnikom eliminacji finałowych Konkursu.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Zarząd Oddziału w Ostrołęce oraz Koło Rejonowe w Myszyńcu, Powiat Ostrołęcki, Miejska Biblioteka Publiczna im. Wiktora Gomulickiego w Ostrołęce, Gminna Biblioteka Publiczna w Kadzidle im. W. Woźniaka

 

facebook fan page