Pracownica banku udaremniła oszustwo

Pracownica banku udaremniła oszustwo
Wpisany przez BKJ    czwartek, 22 października 2020 10:02   Dzięki pracownicy banku senior nie został okradziony. 80-latek był przekonany, że pomaga w tajnej policyjnej akcji. Na szczęście nie doszło do przekazania pieniędzy.


Policjanci z Ostrołęki od kilku lat szkolą pracowników banków na wypadek właśnie takich sytuacji. Pamiętajmy, że także nasi bliscy mogą paść ofiarą oszustów. Koniecznie rozmawiajmy z seniorami o takich zagrożeniach. Komendant Miejski Policji w Ostrołęce składa serdeczne podziękowania pracownicy banku za wzorową reakcję.

Zdarzenie miało miejsce w środę około południa. Do seniora z Ostrołęki zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się za policjanta. Fałszywy funkcjonariusz powiedział, że na jego konto było włamanie hakerskie i pieniądze są zagrożone. Wmówił 80–latkowi, że by jego pieniądze były bezpieczne musi mu je przekazać. Oczywiście zapewnił, że po zakończonej policyjnej akcji gotówka zostanie mu zwrócona. Oszust dodał też, że w przestępstwo są zamieszani pracownicy banku. Nie zadziałała więc pierwsza linia obrony przed tego typu przestępstwami - czyli szybkie rozłączenie rozmowy.

Senior poszedł do banku, aby wypłacić 230 tysięcy złotych, które miał przekazać oszustom. Na szczęście pracownica zainteresowała się nagłą transakcją seniora i zaczęła dopytywać o szczegóły. Dzięki temu zorientowała się, że jej klient padł ofiarą oszustów.

 

facebook fan page